Úvod Informace k platbě místního poplatku ze psů.
Czech Dutch English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

ČEZ odstávky

www.freiheit.cz

freiheit

Rekonstrukce č.p. 473

DPS Svoboda nad Úpou - pořízení automobilu

Povodňový plán

povodnovy_plan

Pronájem sportovní haly s horolezeckou stěnou

sportovni_hala

Virtuální prohlídka

virtualni_prohlidka_leto

Virtuální prohlídka

virt_prohl

facebook

Svoboda nad Úpou na FB

Svoboda fórum

sf

KRNAP

krnap

SOVK

Svazek obcí Východní Krkonoše usiluje o zlepšení informovanosti obcí, koordinuje jejich společnou činnost a podporuje propagaci této turisticky atraktivní oblasti.

 

www.krkonose.eu

krkonose

Web PK

pkweb

Informace k platbě místního poplatku ze psů. PDF Tisk Email
Středa, 27 Leden 2021 13:36

V souvislosti se změnou zákona o místních poplatcích s účinností od 1.1.2020 byly minulý rok vydány nové obecně závazné vyhlášky, o čemž jsme již informovali. U místních poplatků ze psů zůstaly sazby poplatku v naší obci stejné, pouze doplňujeme a upřesňujeme aplikační výklad. Příslušný zákon upravil kritérium pro některé osoby důchodového věku a držitele průkazu ZTP, příp. ZTP/P. Nově zákon stanovuje úplné osvobození od poplatku kromě jiného pro držitele ZTP nebo ZTP/P (dříve měli pouze slevu), a dále pro osoby starší 65 let stanovuje zákon maximální částku poplatku 200,- Kč (u nás v obci je tato částka stanovena na 100,-Kč). Před touto úpravou používal zákon a obecně závazné vyhlášky termín „osoba požívající důchod (invalidní, starobní, či jiný“), což nyní neplatí a osoby, požívající některý z důchodů, které ale ještě nedosáhly věku 65 let tedy podle současné právní úpravy nemají nárok na slevu. Osobám, které dosáhnou věku 65 let v průběhu roku bude (resp. již bylo) snížení provedeno automaticky a nemusí o ně žádat (úřad má potřebné údaje k dispozici).

Opětovně upozorňujeme, že obecně závazné vyhlášky jsou k nahlédnutí na webu města zde:

http://www.musvoboda.cz/dokumentykestazeni/category/9-vyhlasky

Případné další info na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo tel. 499 871 145

Mgr. Petr Schön

vedoucí hospodářsko – správního odboru