Úvod Tísňová péče
Czech Dutch English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Povodňový plán

povodnovy_plan

Pronájem sportovní haly s horolezeckou stěnou

sportovni_hala

Virtuální prohlídka

virtualni_prohlidka_leto

Virtuální prohlídka

virt_prohl

facebook

Svoboda nad Úpou na FB

Svoboda fórum

sf

KRNAP

krnap

SOVK

Svazek obcí Východní Krkonoše usiluje o zlepšení informovanosti obcí, koordinuje jejich společnou činnost a podporuje propagaci této turisticky atraktivní oblasti.

 

www.krkonose.eu

krkonose

Web PK

pkweb

www.freiheit.cz

freiheit

Tísňová péče PDF Tisk Email
Pondělí, 06 Květen 2019 10:29

Tísňová péče je registrovaná terénní sociální služba, jejímž hlavním cílem je ochránit zdraví a život seniorů a osob se zdravotním znevýhodněním, kteří žijí v domácím prostředí a obávají se nenadálé krizové situace, např. pádu. Služba zároveň pomáhá i rodinným příslušníkům, kteří vždy nemají možnost svým blízkým pomoc ihned zajistit. Služba umožňuje lidem žít bezpečně v jejich domácím prostředí a oddaluje tak často nutnost umístění lidí do pobytových služeb (např. do domovů pro seniory). Službu lze kombinovat i s jinými terénními či ambulantními sociálními službami. Služba je nyní dostupná obyvatelům Trutnova a okolních obcích ve vzdálenosti do 20 minut jízdy od Trutnova.

Tísňová péče může fungovat v domácím prostředí, ale i mimo bydliště. Po stisknutí SOS tlačítka dojde ke spojení s operátorem, který zorganizuje včasnou pomoc (operátor je po celou dobu v kontaktu s volajícím). Tou může být příjezd tzv. pohotovostního pracovníka tísňové péče, který pomůže situaci vyřešit, informování rodinných příslušníků či přivolání složek Integrovaného záchranného systému.

Poskytovatelem služby v Trutnově a okolí je organizace Život Hradec Králové, o.p.s., která má od 01.10.2018 v Trutnově svou pobočku. Služba je zařazena do Sítě sociálních služeb Královéhradeckého kraje - je tedy hrazena převážně z veřejných zdrojů a od roku 2019 ji finančně částečně podporuje i město Trutnov. Část nákladů služby hradí i klienti (mohou využít příspěvek na péči) - podrobně viz informace v přiloženém letáku.

 

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (tisnova_pece.pdf)Tísňová péče[ ]1280 Kb6.5.2019 10:33